Aku nářadí

Moderní aku nářadí:
Jaké jsou jeho hlavní přednosti?

Uvažujete o vybavení dílny novým nářadím? Teď na Vánoce je optimální čas. Můžete si přát tyto nástroje pod vánoční stromeček. Vybírat lze ze spousty různých variací dílenské techniky. Tradičně se z hlediska pohonu dělí přístroje na benzínové, elektrické a aku. Právě na posledně jmenované se zaměříme mnohem podrobněji. Vždyť na baterii se vyrábějí brusky, vrtačky, utahováky, šroubováky, a dokonce i motorové pily a sekačky. V čem tví hlavní přednosti aku nástrojů?

Pracujte kdekoli

Už se vám stalo, že jste brousili dřevo a najednou vám přestala bruska fungovat? Určitě ano a důvod byl jasný, prostě jste se dostali z dosahu prodlužky. Tedy v lepším případě. V horším to zajiskřilo a byli jste bez přívodu a fakticky i bez brusky. U aku nářadí tohoto typu nic takového nehrozí. Maximálně vám dojde energie v baterii. Tu si ovšem lze bez problémů dobít, případně vyměnit za druhou.

Minimalizace hluku

Každý, kdo pracoval třeba s klasickou benzínovou motorovou pilou, jasně potvrdí, že hluk vydává solidní. Ano, situaci lze řešit prostřednictvím klapek na uši. Práce s aku motorovou pilou je mnohem čistější a samozřejmě hluk je na minimu. To samé platí i o mnohých dalších aku nástrojích.

Maximální bezpečnost

Kvalitní aku nářadí se také vyznačuje přítomností mnohých bezpečnostních prvků. Jedná se třeba o expresní zastavení chodu přístroje, případně o různé ochranné kryty a jiné součásti, jež zamezí nechtěnému styku ostří s rukou člověka ovládajícího nástroj.

V souladu s přírodou

Aku nářadí je čistě ekologické. Můžete si být jistí, že do ovzduší se nedostanou žádné škodlivé látky podobně, jako je tomu běžně u standardních spalovacích motorů. Použitou nefunkční a již energeticky vyčerpanou baterii samozřejmě vrátíte přímo prodejci a pořídíte si novou. O elektroodpad bude ekologicky postaráno.