Aku nářadí

Moderní aku nářadí:
Jaké jsou jeho hlavní přednosti?

Uvažujete o vybavení dílny novým nářadím? Teď na Vánoce je optimální čas. Můžete si přát tyto nástroje pod vánoční stromeček. Vybírat lze ze spousty různých variací dílenské techniky. Tradičně se z hlediska pohonu dělí přístroje na benzínové, elektrické a aku. Právě na posledně jmenované se zaměříme mnohem podrobněji. Vždyť na baterii se vyrábějí brusky, vrtačky, utahováky, šroubováky, a dokonce i motorové pily a sekačky. V čem tví hlavní přednosti aku nástrojů?

Pracujte kdekoli

Už se vám stalo, že jste brousili dřevo a najednou vám přestala bruska fungovat? Určitě ano a důvod byl jasný, prostě jste se dostali z dosahu prodlužky. Tedy v lepším případě. V horším to zajiskřilo a byli jste bez přívodu a fakticky i bez brusky. U aku nářadí tohoto typu nic takového nehrozí. Maximálně vám dojde energie v baterii. Tu si ovšem lze bez problémů dobít, případně vyměnit za druhou.

Minimalizace hluku

Každý, kdo pracoval třeba s klasickou benzínovou motorovou pilou, jasně potvrdí, že hluk vydává solidní. Ano, situaci lze řešit prostřednictvím klapek na uši. Práce s aku motorovou pilou je mnohem čistější a samozřejmě hluk je na minimu. To samé platí i o mnohých dalších aku nástrojích.

Maximální bezpečnost

Kvalitní aku nářadí se také vyznačuje přítomností mnohých bezpečnostních prvků. Jedná se třeba o expresní zastavení chodu přístroje, případně o různé ochranné kryty a jiné součásti, jež zamezí nechtěnému styku ostří s rukou člověka ovládajícího nástroj.

V souladu s přírodou

Aku nářadí je čistě ekologické. Můžete si být jistí, že do ovzduší se nedostanou žádné škodlivé látky podobně, jako je tomu běžně u standardních spalovacích motorů. Použitou nefunkční a již energeticky vyčerpanou baterii samozřejmě vrátíte přímo prodejci a pořídíte si novou. O elektroodpad bude ekologicky postaráno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení